Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyJižní MoravaMoravskoslezskoTřeboňskoUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

skočit na navigaci | skočit na obsah


UNES&CO.: nepřihlášený
Přihlásit
výběr jazyka: cn cz de en es fr it jp nl pl ru

Kroměříž.
fotografie: předchozí | další


nahoru ^


Amatérské autodráhové závody

Zajímavou příležitost, kterak rozproudit adrenalin, budou mít obyvatelé i návštěvníci Telče po vánočních svátcích. Ve středu 28. prosince 2016 od 10 hodin proběhne v Telčském domě 1. ročník amatérských autodráhových závodů nazvaný Rallye Telčský dům. Na 17 metrový okruh, který zabírá celou jednu místnost Telčského domu, si mohou přijít závodit kluci (i holky) bez rozdílu věku.

„U nás může závodit prakticky kdokoli z ulice, kdo projeví zájem. Autíčka mu rádi půjčíme a pravidla vysvětlíme," říká Jozef Navrátil, majitel Telčského domu a zároveň organizátor závodů. Po vánočním lenošení budou závody vítanou příležitostí užít si dobrou zábavou. Děti i dospělí, jednotlivci i skupiny budou mít možnost změřit si síly na závodním okruhu. Ti nejlepší jezdci v jednotlivých kategoriích se mohou těšit na pěkné ceny. Ale ani ostatní neodejdou s prázdnou. Bonbóny, diplomy, či jiné drobné ceny budou připraveny pro každého z účastníků.

Na start se pokaždé postaví celkem čtyři soutěžící, kteří se postupně v jednotlivých dráhách při zápolení vystřídají. „I když to vypadá, že jen stojíte a mačkáte ovladač, udržet auto na trase vyžaduje nemalou zručnost,“ upřesňuje Navrátil a pokračuje: „Pro závodníky bude důležité zachovat si chladnou hlavu a klidnou ruku. Rychlá jízda totiž znamená riziko vyjetí z dráhy.“ Napětí při jízdě a sledování jednotlivých kol bude kolektivní záležitostí. Výkony budou bedlivě hlídat jak samotní soutěžící, tak porotci, ale i stavěči, kteří dohlídnou na to, aby autíčka, která z dráhy „vyletí“, mohla co nejdříve v jízdě pokračovat. Každému závodníkovi se bude započítávat nejrychlejší čas.

Autodráhové závody plánuje Telčský dům pořádat i do budoucna. Rallye Telčský Dům by se mělo stát tradičním povánočním zápolením.

Všichni jste srdečně zváni.

Typ závod modelů
Místo konání Telčský dům (Telč)
Datum a čas konání středa 28.12.2016 10:00
Pořadatel Telčský dům
Zdroj dat Město Telč

nahoru ^ | tisk | komentovat

Viewed 0 times