Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyJižní MoravaMoravskoslezskoTřeboňskoUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

skočit na navigaci | skočit na obsah


UNES&CO.: nepřihlášený
Přihlásit
výběr jazyka: cn cz de en es fr it jp nl pl ru

Kroměříž.
fotografie: předchozí | další


nahoru ^


Kroměříž - Turistické programy

Kroměříž byla založena jako tržní osada na křižovatce obchodních cest. V době církevní kolonizace na počátku 12. století se stala majetkem olomouckých biskupů. Na město byla povýšena ve druhé polovině 13. století, ale náboženské války 14. století zasadily městu ničivé rány. Po roce 1848, kdy se zde konal ústavodárný říšský sněm, nastává období, pokroku, který vynesl město k nejvyšším metám duchovní kultury a umění. Je zajímavá nejen svou historií či architekturou, ale také okolní přírodou, která nabízí celou řadu možností, jak zde trávit volný čas. Každoročně se stává dějištěm nejrůznějších hudebních festivalů, výstav, konferencí a kongresů. Na seznam UNESCO byly zahrady a zámek v Kroměříži zapsány v roce 1998.

Zahrady a zámek

Zámek stavěný na starších základech v 17. století představuje výjimečně zachovaný příklad středoevropského barokního sídla vysoké šlechty a s ním souvisejících zahrad: Podzámecká zahrada v přírodně krajinářské úpravě anglického typu a raně barokní libosad Květná zahrada.

Informační střediska

Turistické programy

nahoru ^ | tisk | komentovat

Viewed 2430 times