Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyMoravskoslezskoČeské BudějoviceUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

skočit na navigaci | skočit na obsah


UNES&CO.: nepřihlášený
Přihlásit
výběr jazyka: cn cz de en es fr it jp nl pl ru

Praha.
fotografie: předchozí | další


nahoru ^


Praha - Turistické programy

Praha, její kontinuální osídlení se datuje od raného paleolitu do období laténského. S příchodem Keltů tu začínají koncem 2. století před Kristem vznikat oppida, a ve druhé polovině 6. stol. přicházejí první slovanské kmeny. Ve století 9. sem vládnoucí rod Přemyslovců nechal přenést své rodové sídlo a tím byl položen základní kámen místu s rolí sídla panovníka knížecích a posléze královských Čech. Praha je významnou městskou památkovou zónou, jejíž historické jádro o rozloze 866 hektarů zahrnuje unikátní urbanistický celek Pražského hradu a Hradčan, Malé Strany a Karlova mostu, Starého Města s Josefovem a dochovanou částí bývalého Židovského Města, Nového Města, Vyšehradu a dalších památek. Na Seznam UNESCO byla zapsána v roce 1992.

Historické centrum

Jednotlivé části hlavního města Čech, Malá Strana, Hradčany, Staré a Nové Město, byly budovány od 10. století. Kromě Pražského Hradu s katedrálou sv. Víta nebo Karlova mostu zde bylo postaveno množství kostelů a paláců, které dohromady tvoří velkolepý celek architektonického, uměleckého i duchovního bohatství.

Informační střediska

Turistické programy

nahoru ^ | tisk | komentovat

Viewed 3426 times