Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyJižní MoravaMoravskoslezskoTřeboňskoUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

skočit na navigaci | skočit na obsah


UNES&CO.: nepřihlášený
Přihlásit
výběr jazyka: cn cz de en es fr it jp nl pl ru

Litomyšl.
fotografie: předchozí | další


nahoru ^


Lázně ducha se Litomyšli vyplácejí!

  • 29.5.2017

Litomyšl byla během šesti lázeňských dní bohatší o téměř 28 tisíc obyvatel! Zahájení 6. litomyšlské lázeňské sezóny je již minulostí. Dovolte mi, abych alespoň tímto způsobem poděkovala všem, kteří nám s organizací této akce jakkoli pomohli. Jistě mi dáte za pravdu, že páteční zachumelené ráno nás všechny pořádně vystrašilo. Opět však zafungovalo jakési kolektivní přání a nakonec jsme si všichni mohli užít parádní prodloužený víkend.

Město Litomyšl si nechalo provézt výzkum návštěvnosti podle tzv. zbytkových dat mobilních telefonů. V rozmezí od 26. dubna do 1. května 2017 přijelo do Litomyšle celkem 27.600 unikátních návštěvníků. Pokud stejná osoba navštívila naše město ve více dnech, je započítána jen jednou. Důležité je také zmínit základní pravidla měření: návštěvník se v našem městě musel zdržet minimálně 2 hodiny a vyloučeny z těchto statistik jsou všichni, kteří v Litomyšli bydlí, pracují či studují. Víme také, že z 9.976 lidí, kteří navštívili Litomyšl v sobotu 29. dubna je 5.725 tzv. turistů – tedy těch, kteří zde přenocovali. Zajímavé je, že počet turistů v těchto dnech klesl pod čtyři tisíce až v pondělí 1. května. Z toho lze vyvodit, že záměr zdržet hosty právě v Litomyšli se na této akci podařil.  

Díky obdobnému průzkumu, který byl realizován již v roce 2014 a 2015, vidíme i to, jak roste návštěvnost Lázní ducha v čase. Sobotního zahájení 3. litomyšlské lázeňské sezóny se zúčastnilo cca 6.600 lidí, o rok později to bylo již 7.760 osob a v letošním roce bezmála 10.000 návštěvníků.       

Tolik řeč čísel. Mnohem podstatnější však je, jestli jste si lázeňský víkend užili, načerpali nové síly a za(b)láznili si dle svých představ.  

Pravděpodobně není mnoho míst, kde dokáží s takovým úspěchem a pozorností otevřít něco, co ve skutečnosti tak úplně neexistuje. Lázně bez lázeňských hostů by však nebyly lázněmi nikde na světě – proto největší dík patří vám, kteří jste na kolonádu přišli a hráli si s námi! Hluboká poklona před všemi i za překrásné kostýmy. 

 

Litomyšl. Litomyšl. Litomyšl. Litomyšl. Litomyšl. Litomyšl. Litomyšl. Litomyšl. Litomyšl. Litomyšl.

nahoru ^ | tisk | komentovat

Viewed 47666 times