Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyJižní MoravaMoravskoslezskoTřeboňskoUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

skočit na navigaci | skočit na obsah


UNES&CO.: nepřihlášený
Přihlásit
výběr jazyka: cn cz de en es fr it jp nl pl ru

Litomyšl.
fotografie: předchozí | další


nahoru ^


Gurmánské prohlídky na zámku v Litomyšli  

  • 28.7.2017 vyvěsila Ing. Michaela Severová, město Litomyšl

Státní zámek Litomyšl pořádá 12. 8. 2017 opět exkluzivní Gurmánské prohlídky, které návštěvníky provedou historií zámku, zámeckého kuchařství a cukrářství. Součástí je také několik ochutnávek historických receptů.

Gurmánské prohlídky na zámku v Litomyšli se vracejí dne 12. 8. 2017 v 19:00, 20:00 a 21:00. Večerní Gurmánské prohlídky provedou návštěvníky reprezentačními pokoji I. patra, historií zámku i kuchařského řemesla v aristokratickém prostředí. Zatímco luxusní jídlo v historii tvořily drahé a hlavně nedostupné ingredience (cukr, koření, tropické ovoce, exotická masa), od 19. století dělá luxusní potraviny především reklama a média. Zámečtí kuchaři patřili vždy mezi elitu zámeckých zaměstnanců. Nejenže často střežili tajné recepty, ale také uměli využít právě nové, neobvyklé a exotické potraviny. Součástí prohlídky je několik ochutnávek historických receptů se sklenkou šumivého vína. Cena za osobu je 280,- Kč, délka prohlídky cca 60 minut.        

Prohlídku je třeba rezervovat na litomysl@npu.cz, nebo tel. 461 615 067. Rezervace 10 minut před prohlídkou propadá a vstupenky budou prodány dalším zájemcům. Kapacita prohlídky je omezena na maximálně 26 osob. Rezervace přijímá pokladna zámku do 8. 8. 2017.

Těšíme se na Vás.

Zámek Litomyšl
Státní zámek Litomyšl je vzácnou ukázkou úpravy italského renesančního paláce pro podmínky zaalpských zemí. Byl postaven v 60. - 80. letech 16. století Vratislavem z Pernštejna jako dar pro milovanou ženu Marii Manrique de Lara. Pernštejnské renesanční sídlo doplnily v 17. a 18. století barokní úpravy provedené dalšími majiteli – Trauttmansdorffy a Waldstein-Wartenbergy, za účasti předních barokních umělců. Unikátem je dochované zámecké rodinné divadlo z roku 1797. V roce 1999 byl zámek zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO. Více na www.zamek-litomysl.cz.

                                                                                 

nahoru ^ | tisk | komentovat

Viewed 47617 times