Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyJižní MoravaMoravskoslezskoTřeboňskoUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

skočit na navigaci | skočit na obsah


UNES&CO.: nepřihlášený
Přihlásit
výběr jazyka: cn cz de en es fr it jp nl pl ru

.
fotografie: předchozí | další


nahoru ^


Památky UNESCO vám mohou dělat radost po celý rok 2018 

  • 30.11.2017

Minimálně začátek roku 2018 bude dalším obdobím, kdy bude na Seznamu UNESCO zapsáno dvanáct českých a moravských perel – tedy stejný počet památek jako je měsíců v roce. Proto jsme se již popatnácté rozhodli vydat nástěnný kalendář, který bude prezentovat všechny památky UNESCO na území České republiky. Jako příspěvek k osmičkovým výročím vydáváme kalendář „Česko-UNESCO-Slovensko“ s podtitulem „po 25 letech opět spolu“.  Ke každé české památce UNESCO jsme našli partnera na Slovensku. Slovenská republika má v tuto chvíli sedm zápisů – pět v sekci hmotné kulturní dědictví, dva zápisy jako přírodní dědictví. Věříme, že i přes určitou různorodost zápisů, se podařilo vytvořit zajímavé dvojice: ke Kutné Hoře jsme přiřadili další hornické město – Banskou Štiavnici, kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře jsme spojili s dřevěným kostelíkem s Bodružalu, Lednicko-valtický areál jako dílo lidské ruky bylo dáno do protikladu s Vihorlatem (součást Karpatských bukových pralesů), Český Krumlov má svého slovenského kolegu v Bardějově, Litomyšl v Levoči, vesnická rezervace Holašovice v horské vesničce Vlkolínec, Sloup Nejsvětější Trojice najdete nejen v Olomouci, ale také v Banské Štiavnici, gotické kostely sv. Jakuba v Telči i v Levoči, samozřejmostí bylo spojení Pražského a Spišského hradu a takto jsme postupovali u všech zapsaných památek v české i slovenské části bývalého Československa. Domníváme se, že může jít nejen o rozšíření vědomostí o památkách UNESCO na obou stranách současné hranice, ale také o vhodný tip na návštěvu k dalším blízkým památkám UNESCO.         

Dobrou zprávu máme i pro milovníky stolních kalendářů. Tentokrát jsme spojili síly se svazkem obcí Česká inspirace a připravili jsme kalendář s názvem „Za zážitky do měst UNESCO & České inspirace“. Řadou překrásných fotografií jsme zaplnili všech 52 týdnů roku 2018. Přidanou hodnotou tohoto kalendáře jsou pozvánky na velké množství akcí do všech měst UNESCO a České inspirace.     

Oba kalendáře si můžete objednat v e-shopu na stránkách www.unesco-czech.cznebo zakoupit v informačních centrech měst UNESCO.

. .

nahoru ^ | tisk | komentovat

Viewed 47666 times