Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Kalendářová nadílka na rok 2020

  • 27.11.2019 Ing. Michaela Severová, výkonná ředitelka Českého dědictví UNESCO

Rok 2020 již skoro ťuká na dveře. Nejvyšší čas přemýšlet o tom, jaký kalendář bude příštích dvanáct měsíců dělat radost vám nebo vašim blízkým.

Máme pro vás hned několik nabídek: 

Nástěnný kalendář vydává České dědictví UNESCO již posedmnácté! A to přesto, že od letošního léta již neplatí, že počet zapsaných památek UNESCO je přesně jako měsíců v roce. V letošním roce byl totiž na Seznam UNESCO zapsán Hornický region Krušnohoří a Krajina pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní Kladruby nad Labem. Stále nevycházíme z údivu, jaké obrovské dědictví nám tu předkové v podobě památek UNESCO zanechali. Tentokrát jsme se na ně podívali tak trošku „s nadhledem“ nebo chcete-li „z ptačí perspektivy“. Fotograf Jaroslav Horák objel všechna UNESCO místa a nově je nafotil s pomocí dronu. Kalendář je plný unikátních záběrů, které ze země prostě neuvidíte! A možná vás překvapí, jakým způsobem jsme vyřešili počet zapsaných památek UNESCO. Jeden nováček získal titulní stranu kalendáře a druhý leden 2021.

Dobrou zprávu máme i pro milovníky stolních kalendářů. České dědictví UNESCO spojilo síly se svazkem obcí Česká inspirace a připravili jsme kalendář s názvem „To nejlepší z měst UNESCO & České inspirace“. Řadou překrásných fotografií jsme zaplnili všech 53 týdnů roku 2020. Přidanou hodnotou tohoto kalendáře jsou pozvánky na velké množství akcí do všech měst UNESCO a České inspirace, které jsou součástí kalendária.

Kalendáře můžete zakoupit v Informačním centru Litomyšl nebo objednat v e-shopu na www.unesco-czech.cz.

Dokumenty