Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Kalendářový kvíz pro rok 2021

  • 27.6.2021 Ing. Michaela Severová, výkonná ředitelka Českého dědictví UNESCO

Novinkou letošního roku bylo vydání společného stolního kalendáře měst UNESCO a svazku obcí Česká inspirace, který je plný kvízových otázek. Najdete je každý týden pod obrázkem v kalendáři – celkem jich tedy je přesně 53! Hrát však můžete i bez kalendáře!

Otázky jsme rozdělili do 4 samostatných čtvrtletních kvízů. Díky tomuto kalendáři můžete také vyhrát! Mezi ty nejlákavější výhry budou jistě patřit víkendové pobyty do měst UNESCO a České inspirace, mobil, fotoaparát či cestovní tašky. Věříme, že vám radost udělá i celá řada volňásků do památkových objektů, na festivaly či do muzeí a galerií. A jaká jsou pravidla hry? Zúčastnit kvízu je možné pouze prostřednictvím webu www.unesco-czech.cz a www.ceskainspirace.cz.

Zde najdete každé čtvrtletí sadu fotografií a otázek z příslušného období kalendáře. Abychom vám kvíz usnadnili, dostanete na výběr ze tří odpovědí, z nichž jen jediná je správná. Na zodpovězení sady otázek máte vždy minimálně tři měsíce. Poté se daný kvíz uzavře a počítač vylosuje přesně tolik výherců, kolik bylo v daném čtvrtletí otázek. Prvního dne druhého čtvrtletí se odkryje další sada otázek a takto to půjde až do konce roku 2021. Při troše štěstí můžete vyhrát v každém z kvízů – tedy dokonce čtyřikrát! Ta tedy hodně štěstí a dobře se bavte!