Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

skočit na navigaci | skočit na obsah


UNES&CO.: nepřihlášený
Přihlásit
výběr jazyka: cn cz de en es fr it jp nl pl ru

.
fotografie: předchozí | další

nahoru ^


Mobilní artistní show KdybyKulich startuje!

  • 2.6.2010 Ing. Michaela Severová, výkonná ředitelka sdružení ČDU

KdybyKulich je tak trošku podivný název pro neméně podivnou mobilní artistní show. Show s podtitulem „letní vánici Inspirace vám přináší UNESCO“ bude plná kultury a tvořivosti bez hranic. Svoji pouť odstartuje již 11. června v Českém Krumlově, a až do konce července se zastaví ve 23 městech a obcích po celé České republice. Hlavním cílem je oživit historická města a nenásilnou formou upozornit na existenci mnoha krásných památek, které je možné vidět ve městech Českého dědictví UNESCO a České inspirace. Téma historie a památek se bude v rámci KdybyKulichu prolínat také s živou kulturou přesně v souladu s heslem „Žij v živých městech s živými památkami“. Putovat mezi městy budou i nejrůznější amatérské kapely, které tvoří svůj vlastní repertoár. Závěrečné slovo bude mít čtení na dobrou noc. Ještě před tím se však můžete těšit na řadu hvězdiček, které mají často vazbu právě na města UNESCO. Vrcholem programu bude unikátní představení s názvem Kámen mudrců aneb šutr chytráků. Představení vzniklo na míru našim památkám. Půjde o žánr multimediální performance. V představení budou použity prvky moderního cirkusu i nejmodernější hi-tech technologie, chybět nebude ani projekce. Odpolední program bude plný her, hlavolamů a soutěží. Které z dětí by odolal pravé letní koulovačce či stavění sněhuláků? Chytit si budete moci i svého vlastního kapra a pro dospěláky připravujeme soutěž v pletení šály nebo nefalšovanou knihovnu. V knihovně budete moci nejen nahlédnout do řady pěkných knih, ale také se seznámit s akcí Najdi – přečti – předej. Smyslem tohoto projektu je podpořit četbu. Každý máte jistě doma celou řadu knih, které již podruhé číst nehodláte (víte například, že vrahem je zahradník). Někdo jiný by si je však rád přečetl. Proto můžete tyto knihy přinést v rámci akce KdybyKulich na náměstí, organizátoři je opatří samolepkou s pokyny, a další návštěvníci KdybyKulichu si kromě zajímavých zážitků mohou domů odnést také knihu. Po přečtení doporučujeme zanechat na nějakém vhodném místě, případně předat další osobě.

Pokud se vám bude zdát naše show KdybyKulich opravdu tak trošku bláznivá, budeme jenom rádi. Vždyť určitá dávka podivínství musela být jednou ze základních vlastností všech stavitelů dnešních památek UNESCO či dalších téměř geniálních skvostů, které máme v našich městech. Řekněte sami, není hranice mezi genialitou a čirým podivínstvím těžce definovatelná a velmi křehká? Naše show splní svoje poslání v případě, že si budete pokládat právě tyto a podobné otázky. Přiměje-li vás tato nenásilná společná propagace nejvýznamnějších památek českých a moravských měst k jejich návštěvě, slibujeme, že se vynasnažíme, abyste nebyli zklamáni!

Dodejme, že nositelem projektu s názvem Živá města – živé památky je obecně prospěšná společnost Terra nostra – malebný kraj a důležitými partnery svazky obcí České dědictví UNESCO a Česká inspirace. Realizace projektu by nebyla možná bez podpory z Integrovaného operačního programu, státního rozpočtu, jednotlivých měst a všech umělců.

nahoru ^ | tisk | komentovat

Viewed 60515 times