Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

skočit na navigaci | skočit na obsah


UNES&CO.: nepřihlášený
Přihlásit
výběr jazyka: cn cz de en es fr it jp nl pl ru

Litomyšl.
fotografie: předchozí | další

nahoru ^


Litomyšl - Výlety pěšky

Nedošínský háj

(3 km od Litomyšle, cyklotrasa č. 4021)
Trasa: Litomyšl (směr Morašice) - Šibeniční vrch - Nedošín - Litomyšl
Historická cesta z Šibeničního vrchu do Nedošínského háje byla obnovena v roce 2003. Okolí cesty, které díky zpevněnému povrchu umožňuje i jízdu cyklistům, bylo osázeno stanovištně vhodnými druhy zeleně. Touto realizací, která byla možná jen díky dotaci ze státního rozpočtu, vznikla atraktivní cesta spojující zastavěné území s přírodou. Cesta je oblíbená také díky dobrému výhledu, který poskytuje na město i okolí.

Kozlov a Kozlovské kopce

(9 km od Litomyšle, na kole 45 min)
Litomyšl - Kozlov - Litomyšl
Víska spojená s dílem malíře Maxe Švabinského (1873-1962), který zde pobýval před první světovou válkou v chaloupce rodiny Vejrychovy. V jejím západním dřevěném štítě je originální malba - dva prosebníci a sv. Václav v rostlinném ornamentu. V chalupě se nacházejí mnohé autentické dokumenty ze života a díla umělce.
Nad obcí je Kozlovský kopec, dosahující výšky 601 m nad mořem. Roku 1933 si zde postavil rekreační sídlo Max Švabinský, dnes je tu penzion s možností občerstvení. 100 m od chaty je typizovaná telekomunikačně vyhlídková věž.

Naučná stezka na Černé Hoře

(1 km, na kole 10 min)
V nedávné době byly v městském lese na Černé hoře zpevněny cesty o délce zhruba 5 km a v roce 1999 zde byla vyznačena přírodovědná stezka s informačními tabulemi. Terén mohou pro rekreaci plně využít chodci, běžci, cyklisté a po vyznačených trasách mohou jezdit také koně.

Andrlův Chlum

(15 km od Litomyšle) - vrchol s rozhlednou nad městem Ústí nad Orlicí.

nahoru ^ | tisk | komentovat

Viewed 3533 times