Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyMoravskoslezskoČeské BudějoviceUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

skočit na navigaci | skočit na obsah


UNES&CO.: nepřihlášený
Přihlásit
výběr jazyka: cn cz de en es fr it jp nl pl ru

Telč.
fotografie: předchozí | další


nahoru ^


Telč - Turistické programy

Telč leží v jihozápadním cípu Moravy, na půli cesty mezi Prahou a Vídní. Podle pověsti je jeho založení spojeno s vítězstvím moravského knížete Otty II. nad českým knížetem Břetislavem roku 1099. Právě Otta se zasadil o založení kaple, později kostela a osady, dnes Starého Města. Největšího rozmachu doznalo město za panování Zachariáše z Hradce ve 2. polovině 16. století. Koncem 19. století význam města ještě vzrostl s příchodem železnice. Protože si ale historické jádro města, uzavřené rybníky a branami, udrželo po celá staletí svou osobitou tvář, v roce 1992 bylo zapsáno na Seznam UNESCO. Díky této jeho jedinečnosti sem každoročně přijíždějí tisíce turistů z celého světa.

Historické centrum

Město bylo na starších základech vystavěno po velkém požáru na konci 14. století. Řada renesančních a barokních měšťanských domů je dodnes sevřena obranným systémem rybníků. Gotický hrad byl přestavěn v renesančním stylu na konci 16. století.

Informační střediska

Turistické programy

nahoru ^ | tisk | komentovat

Viewed 4460 times